Logowanie z kontem Facebook

W najnowszych wersjach Quick.Cms Ext i Quick.Cart Ext producent przygotował coś co na pewno zainteresuje tych z Państwa, których profile firmowe na Facebooku - tzw. fanpejdże tętnią życiem a obecność swojej firmy na tym portalu społecznościowym jak i jego użytkowników - traktują na serio. W wersjach płatnych tych skryptów mieliśmy już opcję "dodaj do", która pozwala publikować zawartość stron i stron produktów na Facebooku. Teraz producent umożliwił logowanie użytkowników do serwisu przez konto Facebooka.


Po co taka modyfikacja?
Do niedawna, aby założyć sobie konto w serwisie opartym na wersji płatnej, trzeba było wypełniać sporo pól w formularzu rejestracyjnym. Dla wielu dosyć skomplikowany zakres czynności powodował, że internauci niechętnie korzystali z tej opcji.
Możliwość zalogowania się w serwisie przez konto z Facebooka działa błyskawicznie, nie wymaga rejestracji i w serwisie pozostawia tylko imię, nazwisko i adres email. Szybko i bez kłopotu można uzyskać dostęp do udostępnionych po zalogowaniu zasobów serwisu.


Co trzeba zrobić by to mieć?
Przede wszystkim najnowszą wersję skryptów Quick.Cms Ext V5.1 lub Quick.Cart EXT V6.1

Poniżej przedstawiam w 3 krokach krótki opis, co należy zrobić by w tych skryptach uruchomić opcję logowanie przez konto Facebook, zakladając że dodatek użytkownicy(users) jest już zainstalowany.

KROK 1
W pliku konfiguracyjnym (general.php) Quick.Cms EXT V5.1 lub Quick.Cart EXT V6.1 należy znaleźć miejsce na wpisanie 2 kodów:

a. W linii: 
$config['fbAppId'] = ''; 
 należy wpisać kod  App ID (miedzy apostrofami)


b. W linii: $config['fbAppSecret'] = '';
 - należy wpisać (między apostrofami) kod App Secret 


KROK 2. 
Wiemy gdzie należy wpisać kody, więc możemy przystąpić do ich generowania. Wchodzimy na stronę: https://developers.facebook.com/apps i klikamy w przycisk „Create New App”. 

a. Wpisujemy w nazwie aplikacji np. nazwę domeny tylko bez kropek np. wwwtwojastronapl

b. Ustawiamy kategorię strony i naciskamy przycisk kontynuuj bez wypełniania pola opcjonalnego… włącza się CAPTCHA więc musimy grzecznie wpisać co nam każe.

c. Pojawia się podsumowanie, w którym min.  Widzimy: App ID i App Secret. Kopiujemy je i wklejamy do konfiguracji naszego Quick.Cmsa EXT lub Quick.Cart EXT w miejsca znalezione w punkcie 1 tego opisu.
Natomiast w podsumowaniu w polu Website with Facebook Login wpisujemy adres strony dla której wygenerowaliśmy oba kody.

KROK 3
Sprawdzamy czy to działa. Jeżeli opcja użytkownicy jest poprawnie zainstalowana i widać stronę rejestracji i logowania, a powyższe kroki zakończyły sie sukcesem, to pod formularzami pojawia się opcja "zaloguj przy pomocy konta Facebook".Zapraszamy do używania tej opcji w najnowszych skryptach Quick.Cart Ext iQuick.Cms Ext

 

autor: grafiQa

Dodaj komentarz
Do góry
Kontakt
Nagroda