Quick.Cart EXT za drogi? Wskaż rozwiązanie.

Do niedawna darmowa wersja Quick.Cart, na której można było postawić szybko prosty sklep internetowy miała wielu zwolenników. Wersja EXT - płatna (899 zł netto) zawierała wiele udoskonaleń jednak część z nich użytkownicy uzyskiwali w wersji darmowej płacąc programistom za modyfikację skryptu.

Wszystko to miało sens do momentu, w którym modyfikacje wersji darmowej nie zaczęły generować kosztów zbliżonych do ceny wersji płatnej. Dlaczego? 

  • Kupując Quick.Cart EXT w wersji od 6.0 i wyżej  możliwe było łatwe wygodne automatyczne instalowanie dodatków. Czyli webmastera kosztowało to 5 minut pracy. W wersji darmowej trzeba było znaleźć rozwiązanie a nawet gdyby było już gotowe ( np. z Quick.Tools.Factory) to instalacja ręczna zajmowała czas czyli płatne godziny pracy programisty.
  • Dodatkowo wersja płatna zawsze miała wsparcie i gwarancję a wersja darmowa nie - każda nawet nieumyślna awaria spowodowana ingerencją użytkownika w kod kończyła się płatną usługą serwisową.

Czas użyty na wykonanie modyfikacji, instalowanie darmowych dodatków, modyfikowanie ich czy też tworzenie ich na nowo generował koszt. Oczywiście nie na początku i nie jednorazowo, bo użytkownik dochodził do idei rozbudowy serwisu w dłuższym czasie ale nigdy nie skalkulował, że lepiej było na starcie wybrać licencję płatną i mieć święty spokój. Możliwe że nie chciał ryzykować wydania takiej kwoty przed upewnieniem się, że poradzi sobie z biznesem w sieci i będzie go rozwijać.

Za ostrożność nie należy nikogo obwiniać, to często zaleta. Jednak przeinwestowanie polegające na nadmiernej rozbudowie wersji darmowej zaletą nie jest. Aby znaleźć dogodne rozwiązanie dla tych, którzy zakładając biznes w sieci mają węża w kieszeni, lub też nie mają za dużo środków na rozwój chcemy otworzyć nowe horyzonty. Planujemy stworzyć rozwiązanie, dzięki któremu każdy kto zaczyna swój biznes w sieci może skorzystać z pełnych , licencjonowanych , prostych ale profesjonalnych narzędzi OpenSolution. 


Dlatego przygotowaliśmy małą ankietę w postaci sondy, która być może wskaże nam jakie rozwiązanie mogłoby usatysfakcjonować takich klientów. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą sondą i wybrania opcji, z której bylibyście Państwo w stanie skorzystać, gdyby taka była dostępna.

 

 

Dodaj komentarz
Do góry
Nagroda