Zmiana w konfiguracji poczty grafiQa

W ostatnim czasie producent komputerów apple wypuścił aktualizacje do systemów IOS i OSX, w której lista zaufanych certyfikatów SSL została uaktualniona. Niektóre pozycje w tym certyfikat, którego do tej pory używaliśmy, zostały wykluczone z listy zaufanych. W związku z tym my zostaliśmy zmuszeni do zmiany certyfikatu, a użytkownicy do sprawdzenia i zmiany ustawień w konfiguracji poczty. Ci użytkownicy, którzy posiadają urządzenia Apple z najnowszym oprogramowaniem,  podczas pobierania wiadomości mogą zobaczyć komunikat o braku uwierzytelnienia z powodu niezaufanego certyfikatu. Dzieje się to wtedy gdy w pozycji serwer POP3, IMAP, SMTP podany jest nr IP zamiast nazwy serwera. Dlatego w podobnej sytuacji prosimy o sprawdzenie konfiguracji skrzynki pocztowej i w przypadku znalezienia opcji zawierającej nr IP: 195.191.63.222 - prosimy o wprowadzenie w to miejsce nazwy serwera: poczta.grafiqa.pl.

 
  • W przypadku podobnego komunikatu prosimy o sprawdzenie czy nazwa serwera wpisana jest właściwie. Tak jak na załączonym podglądzie obok..

    W przypadku podobnego komunikatu prosimy o sprawdzenie czy nazwa serwera wpisana jest właściwie. Tak jak na załączonym podglądzie obok..

 
 
Do góry
Nagroda